Agris.cz - agrární portál

V ČR je zřejmě nedostatek skladovacích kapacit

23. 7. 2001 | Agris

U zhruba půl milionu tun komodit z letošní sklizně by mohly být problémy s uskladněním. Jak totiž vyplývá z republikového přehledu skladovacích kapacit podniků ZZN a výsledků šetření skladovacích kapacit v majetku zemědělců, činí v současné době v ČR objem skladovacích kapacit asi 9,3 milionu tun. Potřeba uskladnění komodit se však blíží deseti milionům.

Podle přehledu, který má Agris k dispozici, činí aktuální skladovací kapacity pro zrniny u podniků ZZN celkem 4,358 661 milionu tun. Ostatní sklady mají pak podle podrobného šetření Agrocenzus 2000 kapacitu 4,9 milionu tun.

Letošní zřejmě dobrá sklizeň obilovin však může podle ředitele největší domácí zpracovatelské a obchodní organizace v zemědělství, Františka Janů z AGF Trading, dosáhnout až 7,5 milionu tun v případě zrnin. K tomu je třeba připočíst přibližně 1,1 milionu tun řepky, zhruba 0,1 milionu tun ostatních komodit a dále 1,2 milionu tun komodit na zásobách. "Potřeba uskladnit zemědělské komodity tak činí 9,9 milionu tun," konstatoval Janů.


Zdroj: Agris, 23. 7. 2001





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 20.12.2025 15:15