Agris.cz - agrární portál

Reklama na tabák zůstane zachována

7. 2. 2002 | Hospodářské noviny

Reklama na tabák, alkohol či potraviny se bude řídit konkrétněji stanovenými pravidly. Poslanci včera schválili vládní návrh zákona o regulaci reklamy, podle něhož nebude moci být například velkoplošná reklama na tabákové výrobky umístěna do třísetmetrové vzdálenosti od škol či dětských hřišť.

Neprošel návrh poslance za KDU-ČSL Josefa Janečka, aby byla tabáková reklama zcela zakázána, pouze s výjimkou specializovaných obchodů. Poslanec tvrdí, že nový zákon je šitý na míru tabákové lobby. To popírá vicepremiér Pavel Rychetský, který řekl, že byla zvolena zlatá střední cesta a je třeba vyčkat, jak si s reklamou na tabák poradí Evropská unie. Zákon rovněž zakazuje podprahovou, klamavou či skrytou reklamu.


Zdroj: Hospodářské noviny, 7. 2. 2002





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 17.12.2025 10:49