Agris.cz - agrární portál

Souhrn událostí předchozího dne - 15.3.2002

16. 3. 2002 | Agris

V 11. týdnu převážně nižší ceny masa, dražší ostatní komodity

Převážně další pokles cen jatečných zvířat a kuřat a naopak mírný růst ostatních sledovaných komodit zjistil v 11. týdnu při pravidelném šetření Český statistický úřad. Cena jatečných prasat klesla v 11. týdnu o 65 haléřů na 33,78 koruny za kilogram, o korunu a devět haléřů levněji zpracovatelé vykupovali jatečné jalovice.

Podle návrhu EK by zemědělci dostali po vstupu jen pět miliard

Jakoukoliv redukci podpory zemědělcům z kandidátských zemí oproti zemědělcům z členských zemí odmítl na včerejším sněmu Agrární komory ČR (AK) její prezident Václav Hlaváček. "Přímé platby nesmíme vyměnit za strukturální fondy," zdůraznil.

Konšel se sejde s rolníky z Liberecka kvůli krmivu příští týden

Náměstek ministra zemědělství Lubomír Konšel projedná s rolníky z Liberecka jejich obtíže s nedostatkem krmného obilí počátkem příštího týdne. Dnes to řekl Hugo Roldán z tiskového oddělení MZe. Nedostatek krmiva, který zavinila výrazně nižší loňská sklizeň, začíná být pro zemědělce v Libereckém kraji kritický.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete v rubrice Zpravodajství - 24 h.


Zdroj: Agris, 16. 3. 2002





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 23.12.2025 06:52