Souhrn událostí předchozího dne - 23.9.2002
24. 9. 2002 | Agris
Telička: V zemědělství je prioritou výměra orné půdy a výnos z ha
Prioritou České republiky při jednání s Evropskou unií o kapitole zemědělství bude zejména základní výměra orné půdy, referenční výnos z hektaru a v komoditách mléko, skot, cukr, bramborový škrob či vinařství. Po dnešním jednání Rady vlády pro evropskou integraci to uvedl státní tajemník pro evropské záležitosti a první náměstek ministra zahraničí Pavel Telička.
ČZPI zjistila falšování u pětiny z osmadvaceti vzorků kávy
Česká zemědělská a potravinářská inspekce (ČZPI) zjistila při opakované kontrole instantních káv falšování u pětiny z 28 odebraných vzorků. Inspektoři zjistili, že obdobně jako před dvěma lety se do výrobků dostaly produkty na bázi čekanky, sladu, fíků nebo obilovin.
Nový šéf FPÖ připouští, že nedokáže prosadit odstavení Temelína
Nový předseda rakouských svobodných (FPÖ) a ministr dopravy Mathias Reichhold nechce nic měnit na dosavadním postoji strany, podle něhož jihočeská atomová elektrárna Temelín představuje pro Rakušany nebezpečí, a měla by být proto odstavena.
Aukce kávy se tentokrát nezdařila
Celkem výrazný propad zažila v pátek při obchodování v New Yorku káva Arabica.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete v rubrice Zpravodajství 24 hodin.
Zdroj: Agris, 24. 9. 2002
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 24.12.2025 00:43
