Agris.cz - agrární portál

Souhrn událostí uplynulých dní - 8.11. - 10.11.2002

11. 11. 2002 | Agris

Dotace z unie tvoří polovinu příjmů zemědělců

Dotace z rozpočtu Evropské unie tvoří běžně polovinu příjmů zemědělců v členských státech. Přitom na severu více než na jihu, protože unie podporuje především výrobu masa a obilí. Mnohem méně pomáhá pěstitelům ovoce, zeleniny či vína.

Cena jatečných prasat již šest týdnů klesá

Cena jatečných prasat v živém již šest týdnů po sobě klesá. Jejich kilogramová cena je ve 45. týdnu proti 39. týdnu nižší o více než čtyři koruny.

Zdražení mlékáren se už projevilo v obchodech

Ceny většiny potravin na pultech českých obchodů se v týdnu do 5. listopadu příliš nezměnily. Projevilo se však zdražení mléčných výrobků, ke kterému přistoupili někteří čeští producenti.

Úplné texty zpráv a další události uplynulých dní naleznete v rubrice Zpravodajství - 7 dní.


Zdroj: Agris, 11. 11. 2002





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 20.12.2025 06:30