Agris.cz - agrární portál

Chorvatsko uzavřelo hranice před dovozem zvířat z ČR

4. 6. 2003 | Agris

Od konce minulého týdne je možné do Chorvatska vyvážet jatečná zvířata a produkty znich pouze za podmínky, nebyla-li tato zvířata krmena masokostní moučkou. Informoval o tom tiskový mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben. Chorvatsko tak podle jeho údajů společně se Slovinskem sice postupuje v souladu s legislativou EU, nicméně žádná členská země EU vůči naší republice takto nepostupuje.

V ČR přitom platí, že se masokostní moučky nesmějí přidávat do krmných směsí pro přežvýkavce, a to od roku 1991. "V EU stále prodlužované mimořádné opatření zákaz používání masokostních mouček pro výkrm hospodářských zvířat předpokládáme akceptovat od 1. listopadu 2003. Jinak u nás bude platit od 1. července 2003 zákaz používání kadáverů (mrtvých těl zvířat) pro výrobu masokostních mouček určených ke krmení hospodářských zvířat," konstatoval Duben.


Zdroj: Agris, 4. 6. 2003





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 26.12.2025 18:40