Jatka za 14 milionů nikdo nechce
7. 11. 2003 | Listy Jindřichohradecka
Bez odezvy zůstala nabídka na prodej městských jatek za 14 milionů korun . . . A my jsme ochotni dát vám jen polovinu, vzkázala vlastníkovi společnost Mabros, která areál provozuje. Právě na její popud město svá jatka nabídlo zájemcům. Nájemce, který je kvůli zpřísňujícím se hygienickým podmínkám nucen investovat do provozu velké finanční částky, má vážný zájem získat komplex do svého vlastnictví. Pokud ale nebude ochoten připlatit, a nebo naopak majitel ze svých požadavků nesleví, nikdy se tak nestane . . .
"Odhadní cena je 16 milionů korun. Rada, jejíž postup schválilo zastupitelstvo, stanovila minimální cenu na 14 milionů korun. Právě za tuto částku byl totiž nájemce před několika roky ochoten areál koupit na splátky," sdělil včera místostarosta Václav Königsmark. V zastupitelstvu však tehdy zazněl ještě požadavek na zohlednění inflace, a firma nakonec raději zůstala jen v nájmu.
Radní města se ve středu odpoledne usnesli, že na příští zasedání pozvou jednatele Mabrosu. Následně pak chtějí přijmout návrh řešení, s kterým předstoupí před zastupitelstvo.
Zdroj: Listy Jindřichohradecka, 7. 11. 2003
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 26.12.2025 09:09
