Cukrářské výrovky v Olomouckém kraji výrazně podraží
30. 9. 2004 | Olomoucký den
Výraznému zvýšení cen sladkých pekařských výrobků, zákusků a cukrovinek se zřejmě začátkem příštího roku nevyhne většina jejich producentů v Olomouckém kraji. Kromě zdražení cukru se do nákladů negativně promítají rostoucí ceny plynu a elektrické energie. Zákazníci budou v cukrárnách platit až o 30 procent více než dosud, píše dnešní vydání regionálního deníku Olomoucký den (Den).
Generální ředitel společnosti Eastern Sugar v Němčicích na Hané Štěpán Hodač deníku řekl, že většina velkovýrobců cukrovinek v kraji zatím nezdražovala, protože si vytvořila dostatečné zásoby cukru a nakupovala za staré ceny. "Zatím využíváme akčních nabídek různých velkoobchodů. Od října ale zdraží plyn a v lednu elektřina, takže bez úpravy cen se v novém roce bohužel neobejdeme," sdělila Dni majitelka cukrárny v Bělkovicích-Lašťanech na Olomoucku Jaroslava Kráčmarová. V podobném termínu chystá zražení také olomoucká cukrárna a pekárna TOKO. Už od října upraví ceny přerovská pekárna Tiefenbachovi. "Zvýšení cen se bude u jednotlivých výrobků lišit. Může se jednat až o 30 procent. Záleží, kolik cukru se při výrobě spotřebuje," řekla Dni majitelka provozovny Jarmila Tiefenbachová.
Zdroj: Olomoucký den, 30. 9. 2004
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 19.12.2025 23:04
