Víno visí jako prádlo
1. 2. 2005 | Právo
Jako prádlo visí na struně ve viničním domku některé hrozny z vinice sv. Klára v Troji, z nichž už brzy vznikne slámové víno. Jiné leží do konce února v přepravkách na kvalitní slámě - odtud nese víno své jméno - kde dozrávají do toho správného stavu, který předchází lisování. „Loňské teplé léto a klimaticky příznivý podzim měly vliv na to, že celá úroda vína vykazuje vysokou kvalitu, hrozny mají vysokou cukernatost a nepostihla je žádná plíseň,“ ujišťuje Marcela Uhlíková, mluvčí trojské botanické zahrady, pod niž vinohrad spadá.
Na 3,5hektarové vinici, největší v Praze, roste přes 12 tisíc keříků révy. Loni odtud sklidili 12 tun hroznů. Letos chtějí vinaři z botanické zahrady pokračovat s dosazováním nových hlav Rulandského šedého.
Zdroj: Právo, 1. 2. 2005
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 14.12.2025 23:05
