Agris.cz - agrární portál

Některé výrobky ztratily podporu OPPP

8. 2. 2005 | edotace.cz

Omezení se týká například některých potravin, textilních nebo tabákových výrobků. Nemohou být dále podporovány, protože jejich výroba, zpracování a uvádění na trh definuje oblast zemědělství. Operační program Průmysl a podnikání podporuje zachování a další rozvoj konkurenceschopného a efektivně vyrábějícího průmyslového potenciálu. Měl by účinně přispívat ke zvyšování hospodářské výkonnosti výrobní základny a podpořit potřebné strukturální změny průmyslu tak, aby ČR dosáhla významného pokroku při přibližování k ekonomické úrovni regionů v EU.

V současné době ale došlo k mírnému omezení jeho podpory. Podle doplňujícího upozornění Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) totiž některé potravinářské výrobky, nápoje, textilní výrobky a výrobky z oblasti tabákových produktů nemohou být z programu již dále podporovány. Přesný seznam produktů, kterých se toto upozornění týká, je k dispozici na www.mpo.cz a www.czechinvest.org.

Uvedené výrobky nelze v rámci OPPP podpořit, protože jejich výroba, zpracování a uvádění na trh definuje oblast zemědělství. Podle stanoviska ÚOHS nelze podpořit tyto produkty ani tehdy, spadají-li do uvedeného vymezení jak před zpracováním tak i po něm, protože i v těchto případech jsou tyto považovány za zemědělské produkty. Rovněž nelze podporu přiznat, není-li možné zaručit, že příjemce použije podporu jen na nezemědělské produkty.


Zdroj: edotace.cz, 8. 2. 2005





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 23.01.2026 16:54