ČSÚ: Výrobní ceny v lednu zmírnily tempo růstu na 7,2 procenta
14. 2. 2005 | ČSÚ
Meziroční tempo růstu cen průmyslových výrobců v lednu zpomalilo na 7,2 procenta z prosincových 7,7 procenta. Přispěl k tomu zejména mírnější růst cen v odvětví koksu a ropy. Prudce klesly ceny v zemědělství. Ceny rostlinných výrobků klesly nejvíce od roku 1992. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Mírněji než v prosinci se v lednu zvyšovaly výrobní ceny potravin, uvedl ČSÚ. Ceny elektrické energie naopak v lednu meziročně stouply o osm procent z prosincových 3,6 procenta.
Při hodnocení podle hlavních průmyslových skupin se nejvíce meziročně zvýšily ceny energií o 13,2 procenta a meziproduktů o 10,2 procenta.
Zdroj: ČSÚ, 14. 2. 2005
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 05.06.2026 11:20
