Agris.cz - agrární portál

Společnost Schloss Wachenheim expanduje na východ

16. 2. 2005 | Euro

Německý výrobce sektu Schloss Wachenheim uvažuje o dalších akvizicích v České republice. EURO OnLine to potvrdil mluvčí společnosti Ralf Geisler. „V květnu vstoupí naše polská dcera Ambra na burzu. Od vstupu si slibujeme zisk zhruba ve výši 50 milionů. Přibližně polovinu bychom chtěli investovat do východoevropské expanze," řekl Geisler.

Společnost Schloss Wachenheim patří k nejstarším výrobcům sektu v Německu. V České republice vyrábí Soare Sekt. Společnost prodala během poloviny obchodního roku 48,3 milionu láhví sektu. Obrat společnosti se pohyboval kolem 340 milionů eur. Zajímavostí je, že centrála společnosti sídlí na zámku Wachenheim z roku 1888. Odtud také název Schloss Wachenheim. Roční produkce dosahuje kolem 250 milionů láhví. Firma zaměstnává 886 lidí po celém světě.


Zdroj: Euro, 16. 2. 2005





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 14.12.2025 23:05