Agris.cz - agrární portál

Ministři našli způsob, jak dotovat potravinářské firmy

30. 3. 2005 | Hospodářské noviny

Ministři zemědělství Jaroslav Palas a průmyslu Milan Urban se dohodli, že vytvoří nový dotační titul, z něhož budou čerpat dotace potravinářské podniky. Chtějí tak napravit chybu, kvůli níž tyto firmy zatím nedosáhly na dotace z fondů Evropské unie. Píšou to dnešní Hospodářské noviny. Ministerstvo průmyslu zatím přislíbilo do programu asi 70 milionů korun. Šéf sněmovního zemědělského výboru Ladislav Skopal odhaduje, že dalších až 200 milionů korun může dát ministerstvo zemědělství. Zpracovatelé požadují půl miliardy korun. O zbytku požadovaných peněz by podle listu měla rozhodnout vláda.

Dosud se obě ministerstva nemohla dohodnout, které z nich může dotace potravinářském podniků vyplácet. Peníze z fondů na inovaci výroby a pořízení nových technologií nechtělo dát ani jedno s odůvodněním, že mu to unijní předpisy nedovolují. "Nový dotační titul bude potřeba do roku 2006, než se zase změní pravidla," řekl listu ředitel odboru strukturálních fondů ministerstva průmyslu Břetislav Grégr. "Doplácíme na to, že naši úředníci zapomněli vyjednat s Bruselem pravidla dotací. Přišli jsme tak o půl miliardy korun," tvrdí prezident Potravinářské komory Jaroslav Camplík.


Zdroj: Hospodářské noviny, 30. 3. 2005

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 02.07.2020 11:43