Agris.cz - agrární portál

Kontroly v tržní síti měly efekt

3. 5. 2005 | Agris

V polovině ledna zahájily orgány státního veterinárního dozoru ve všech krajích ČR mimořádné kontroly v tržní síti. Jak dnes informoval mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben, za první čtvrtletí zkontrolovali veterinární inspektoři téměř všechna místa navazující na výrobu, kde se uvádějí do oběhu potraviny živočišného původu, tj. sklady, třídírny a prodejny.

Z vyhodnocení za první čtvrtletí přitom podle Dubna vyplývá, že z celkem 46 vydaných závazných pokynů k odstranění závad jich firmy již 12 splnily. „Zbylé jsou pak předmětem dalších veterinárních kontrol a lze předpokládat, že v nařízených termínech budou závady odstraněny. Z nejčastějších nedostatků lze uvést nevhodný či nesprávný způsob označování potravin a surovin, nakládání s odpady, nedodržení zásad hygieny a nedodržení skladovacích teplot,“ upřesnil mluvčí.


Zdroj: Agris, 3. 5. 2005





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 15.12.2025 21:15