Agris.cz - agrární portál

Desátá země kývla na euroútavu

21. 5. 2005 | Lidové noviny

S textem evropské ústavy souhlasí i Belgičané. Udělali to za ně jejich volení zástupci v Poslanecké sněmovně. Pro bylo 118 zákonodárců, 18 bylo proti a jeden se zdržel hlasování. O ústavě EU bude ještě v Belgii hlasovat pět sněmů regionů a jazykových společenství. "Tato ústava bez pochyby učiní unii více demokratickou, účinnější a transparentnější. To nikdo nemůže zpochybňovat," uvedl v debatě premiér Guy Verhofstadt. S dokumentem nesouhlasili pouze poslanci krajně pravicové strany Vlámský zájem.

Belgický Senát euroústavu schválil před měsícem. Platnost evropské ústavy je podmíněna ratifikací dokumentu ve všech 25 členských zemích unie. Dosud tak fakticky učinilo devět z nich: Slovensko, Slovinsko, Maďarsko, Litva, Itálie, Španělsko, Řecko, Rakousko a Německo; v několika státech této devítky zbývají k završení ratifikačního procesu již jen formální kroky.


Zdroj: Lidové noviny, 21. 5. 2005





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 16.12.2025 00:01