Kukuřice dramaticky oslabila
28. 6. 2005 | Colosseum
Kukuřice včera na burze v Chicagu výrazně oslabila. Nejaktivnější futures kontrakt této zemědělské plodiny dokázal v průběhu včerejší obchodní seance na burze Chicago Board of Trade oslabit o 10 3 centu a nakonec uzavřel na 2,31 1 dolarech za bušl. Podle obchodníků z parketu byly včera velmi aktivními prodejci velké komoditní fondy, které prodaly 8 tisíc lotů. Ředitel analytického oddělení společnosti A.G. Edwards Bill Nelson, upozorňuje na vliv prudce klesajících cen sójových bobů, které stáhly dolů i kukuřici.
Futures kontrakt sójových bobů včera v Chicagu propadl o maximální povolenou hodnotu v reakci na meteorologickou předpověď pro pěstitelské oblasti amerického sójového a kukuřičného pásu. Podle odborníků ze společnosti Meteorlogix, by totiž měl na americký středozápad v průběhu víkendu dorazit frontální systém a přinést dešťové srážky. Měl by tak ukončit několikatýdenní sucho, které ohrožuje letošní americké výnosy kukuřice a sójových bobů. Mnoho komentátorů hovoří o pondělí jako o dnu obratu na trhu se zrninami olejninami. Objevují se však i hlasy, že cena by mohla opět vyrazit nahoru pokud se meteorologická předpověď koncem týdne nepotvrdí.
Zdroj: Colosseum, 28. 6. 2005
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 15.12.2025 20:55
