Agris.cz - agrární portál

Ve vepřínu uhořelo téměř tisíc prasat

3. 8. 2005 | Mladá fronta Dnes

V ohnivou past pro téměř tisícovku prasat se změnil vepřín v Mramoticích na Znojemsku.Včera dopoledne v něm začalo hořet a konečné počty obětí jsou vysoké - devět set prasnic a selat zemřelo přímo v plamenech nebo muselo být kvůli zraněním utraceno. „Hlášení o požáru přišlo před desátou hodinou dopoledne, hasiči uhasili plameny pomocí tří cisteren asi do hodiny,“ uvedl Jindřich Kapinus, operační důstojník znojemských hasičů. Ještě včera vpodvečer vyšetřovatelé nevěděli, proč vepřín začal hořet. Požár vznikl v takzvané porodně, kde tou dobou pracovaly čtyři ženy. Ty se před plameny zachránily útěkem.

Oheň zachvátil střechu a nově zaváděnou technologii, celková škoda dosahuje podle předběžných odhadů devět a půl milionu korun. Podle majitelů vepřína by provoz mohl být obnoven za týden.


Zdroj: Mladá fronta Dnes, 3. 8. 2005





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 14.12.2025 17:56