Agris.cz - agrární portál

Čínská nákaza z vepřového zabíjela

17. 8. 2005 | Colosseum

Čínská produkce vepřového byla v červenci ochromena kvůli rozšíření nakažlivé nemoci, která se přenášela z prasat na lidi. Podle expertů ze Světové zdravotnické organizace, kteří působí v napadených oblastech se s největší pravděpodobností jednalo o přemnožení určitého kmene streptokoků. Nemoci zatím padlo za oběť 39 osob a evidováno je 215 nakažených osob. Od 5 srpna však nebyl zaznamenán žádný nový případ související se streptokokovou infekcí. Odborníci na infekční nemoci se nyní snaží zjistit proč došlo k rozšíření nákazy. Jeden člen týmu Světové zdravotnické organizace, prohlásil, že se jedná o poměrně vzácné onemocnění, které bylo u člověka popsáno v roce 1960.

Podle záznamů zatím neexistují spolehlivé důkazy, že se tento typ šíří i přenosem z člověka na člověka. Čína je největším světovým producentem vepřového masa. Největší farmářské oblasti jsou v provincii Sečuan a na severu oblasti Henan a právě zde bylo ohnisko posledního výskytu nemoci. Čínské úřady provedly v minulém týdnu rozsáhlé kontroly ve velkovýkrmnách a masokombinátech a výsledky ukazují, že nákaza se dále nešíří.


Zdroj: Colosseum, 17. 8. 2005





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 14.12.2025 17:43