Agris.cz - agrární portál

Program Leader nepřináší jen peníze

19. 12. 2005 | AK ČR

Veterinární lékař Josef Daněk je znám nejen jako bývalý poradce exministra zemědělství Jana Fencla. Jeho farmu zná řada turistů ze širokého okolí a dokonce má své příznivce i v zahraničí. Kdo totiž chce žít v přírodě na farmě a zažít pravou českou zabijačku, stačí jen říci a objednat si hody.

„Zabijačku připravit se vším všudy umíme a děláme v některých týdnech jednu za druhou,“ říká doktor Daněk. Zejména v zimě pravá zabijačka se špejlováním jitrnic, zabíjačkovým gulášem , tlačenkou a ovarem patří k životu na vesnici. „Zemědělec bez vesnice nebude a vesnice bez zemědělce také ne,“ vyslovuje nahlas své přesvědčení sedlák ze šumavské Volyně u Strakonic, jehož farma je ve výšce 550-700 metrů nad mořem o rozloze 800 hektarů. Patří k ní i penzion se 45 lůžky a nově krytá jízdárna, jíž dal vzniknout právě program Evropské unie Leader.


Zdroj: AK ČR, 19. 12. 2005





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 16.12.2025 11:51