Koncentrát se vrací do trendu
3. 2. 2006 | Colosseum
Výrazné nákupy jak ze strany spekulatnů tak i zajišťovatelů poslaly v úterý zmražený pomerančový koncentrát výrazně nahoru. Aktivní březnový kontrakt obchodovaný na burze New York Board of Trade si připsal 175 bodů a uzavřel na hodnotě 124,65 USc za váhovou libru. Trh tak pokračoval v krátkodobém vzestupu z posledních lokálních minim z 19.ledna na úrovni 115,10 USc.
Podle technické analýzy se situace na trhu začíná vylepšovat. Během posledních osmi seancí vzrostl trh o téměř 10 USc a včera uzavřel nad 50 denním klouzavým průměrem, což je považováno za silný technický signál.
Podle tradera z parketu čeká OJ další vzestup. Nejbližší rezistence se vyskytuje v oblasti dvojitého vrcholu kolem úrovně 127,10 USc. Fundamentální situace je pro koncentrát také příznivá. Malá úroda na Floridě, hrozba onemocnění citrusů a jejich malá velikost, to vše hraje ve prospěch vzestupu kurzu.
Zdroj: Colosseum, 3. 2. 2006
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 16.12.2025 13:36
