Souhrn událostí předchozího dne - 17. 03. 2006
18. 3. 2006 | Agris
ČSÚ: V tomto týdnu zdražila rajčata a brambory
Některé druhy zeleniny v tomto týdnu zdražily. Nejvíc se zvýšila cena rajčat, a to v průměru o téměř tři koruny na 36,65 Kč/kilogram. Kilogram brambor podražil proti předchozímu týdnu o 43 haléřů na průměrných 9,80 Kč/kilogram. Ceny dalších sledovaných potraviny se výrazněji neměnily. Vyplývá to z dnešních údajů Českého statistického úřadu.
Ptačí chřipka ovlivňuje trhy EU s drůbeží
Ekonomické ztráty výrobců a pokles cen drůbežího masa, růst cen hovězího a vepřového masa. Podle specialisty Rabobanky Nan-Dirka Muldera finanční ztráty evropského drůbežářského odvětví způsobené ptačí chřipkou byly v únoru 2006 o 50 mil. EUR větší než v lednu. Ztráty tohoto odvětví dosáhly za únor 300 mil. EUR, zatímco podle odhadů z konce ledna ztráty za první měsíc 2006 činily 150-250 mil. EUR.
Přímé platby dosáhnou 65 procent
Na 65 procent úrovně v původních zemích Evropské unie se v letošním roce vyšplhají přímé platby vyplácené českým zemědělcům. Potvrdil to dnes mluvčí ministerstva zemědělství Tomáš Loskot. Jde o maximální možnou výši plateb, kterou novým členským zemím Evropská unie pro tento rok umožňuje.
Ruský program uchování a obnovy úrodnosti zemědělské půdy a krajiny
Program ruské vlády na ochranu zemědělské půdy a krajiny na r. 2006-2010 bude financován sumou 206 mld. RUR. Rozhodnutím vlády Ruské federace byla schválena koncepce federálního komplexního programu „Udržování a obnovení úrodnosti půdy pro zemědělské využití a venkovské krajiny jako národního bohatství Ruska na roky 2006-2010“.
Úplné texty zpráv a další události uplynulých dní naleznete v rubrice Úplné zpravodajství.
Zdroj: Agris, 18. 3. 2006
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 17.12.2025 07:09
