Souhrn událostí uplynulých dní 9.12. – 10.12. 2006
11. 12. 2006 | Agris
Temelín není nebezpečný, shodli se experti
Temelínská jaderná elektrárna se nevymyká běžným standardům bezpečnosti. Takový je výsledek šetření, který v Temelíně prováděla komise z mezinárodní organizace provozovatelů jaderných elektráren.Novinářům to dnes řekl šéf mise expertů Willie Waddell.Skupina tento týden prověřovala na Temelíně organizaci a řízení, údržbu, technickou podporu a chemii. Kontrola navázala na prověrku před dvěma roky. Tehdy odborníci doporučili zlepšit především bezpečnost práce, údržbu a komunikaci s dodavateli.
Lesáci vyrazili na stromky
Obchodníci naopak nabízejí Jihočechům černé i růžové symboly vánočních svátkůJe nejvyšší čas dojít do lesa na vánoční stromky, řekli si pracovníci městských lesů v Písku. "Každé Vánoce dodáme na trh tak kolem šestnácti set kusů stromků. Máme je ze svých plantáží i z prořezávek. Kromě smrků také borovice a jedle. Ceny už několik let neměníme," uvedl pěstební technik píseckých lesů Václav Zámečník.Lesníci včera začali prodávat stromky přímo v Písku a potom na několika hájovnách. Průměrná cena je u nich sto korun, jsou rozdělené podle výšky do 150 centimetrů a nad tuto míru. Nejdražší je stříbrný smrk, který nabízejí za 300 korun.
Zdroj: Agris, 11. 12. 2006
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 14.12.2025 13:59
