Agris.cz - agrární portál

Žádná veterinární léčiva přes internet

25. 5. 2006 | ÚZPI

Veterinární léčiva již nebude možné zákazníkům zasílat prostřednictvím internetu.

V Německu se veterinární přípravky již nesmějí prodávat prostřednictvím zásilkového prodeje přes internet, ani v případě, že nejsou na předpis veterinárního lékaře. To nyní opakovaně potvrdil vrchní soud v Koblenzi. Důvodem byla stížnost obchodníků, kteří se odvolali proti zákazu prodávat medikamenty prostřednictvím internetu. Poukazovali na skutečnost, že právní úprava v oblasti humánní medicíny povoluje prodej dokonce i léčiv, na které je nutný předpis lékaře.

Vrchní soud potvrdil platnost zákazu z důvodu ochrany zvířat a ochrany zdravotního stavu spotřebitelů, kteří konzumují živočišné produkty těchto zvířat. Lidé mohou sami rozhodnout, zda si určité léky vezmou nebo ne. U hospodářských zvířat vzniká nebezpečí, že chovatel z ekonomických důvodů nadávkuje zvířatům vyšší množství medikamentu než je nutné.


Zdroj: ÚZPI, 25. 5. 2006





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 16.12.2025 07:54