Agris.cz - agrární portál

Makro plánuje pomoc večerkám a malým krámkům

28. 2. 2007 | Mladá fronta Dnes

Jeden z největších obchodních řetězců v Česku se rozhodl pomoci drobným městským i venkovským prodejnám. Velkoobchodní společnost Makro připravuje v tuzemsku několik vzorových prodejen, které mají menším obchodníkům ukázat, jak lépe obstát v konkurenci. Během letošního roku přestaví Makro pět prodejen, které patří jeho registrovaným zákazníkům. "První ze vzorových obchodů bude představen v březnu a bude spolu s dalšími čtyřmi sloužit jako případová studie pro další zájemce," řekl generální ředitel Makra Martin Dlouhý.

Při přestavbě modelových prodejen vycházelo podle něj Makro ze svého know-how i z místních zkušeností jednotlivých obchodníků. Společně dávali dohromady například sortiment zboží. "Budeme teď sledovat vývoj obratu a marží a na základě zkušeností připravíme tréninky pro další obchodníky," dodal Dlouhý.

Úpravy pětice modelových prodejen financuje Makro. Případné další přestavby už si budou zájemci platit sami, Makro jim ale slibuje pomoc při přípravě projektu. Počítá se i s výukovými programy a dalším poradenstvím.

Motivy čtvrté největší obchodní skupiny na českém trhu jsou zjevné. Malí obchodníci, kteří zboží nakoupené v Marku dál prodávají, představují významnou zákaznickou skupinu. "Nezávislý maloobchod je pro nás jeden z nejdůležitějších segmentů. Snažíme se jim pomoct, jejich konkurenceschopnost není dobrá," řekla mluvčí Makra Markéta Světlíková. Podle průzkumů společnosti Incoma slouží k dalšímu prodeji zhruba třetina zboží zakoupeného v Makru.

Makro loni zaznamenalo růst obratu o 2,1 procenta na 38,3 miliardy korun. Mezi řetězci mu patří v česku čtvrté místo.


Zdroj: Mladá fronta Dnes, 28. 2. 2007





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 25.12.2025 00:12