Agris.cz - agrární portál

Nejlepší chardonnay z Francie dorazilo na Žižkov

17. 4. 2007 | Mladá fronta Dnes

Dlouholeté obchodní kontakty s vinařstvím Lamblin letos přinesly úspěch majitelům žižkovské vinotéky Le Caveau. Díky tomu mají teď zřejmě jako jediní v Česku v nabídce Chablis Premier Cru Fourchame 2005, které bylo oficiálně na prestižní světové soutěži vín Chardonnay du monde vyhlášeno třetím nejlepším chardonnay na světě.

Je to vlastně vůbec nejlepší francouzské chardonnay současnosti, protože první dvě místa na prestižní přehlídce obsadilo kanadské a novozélandské víno. Kanadské bylo ledové, novozélandské rezerva z roku 2004.

Mezi oceněné se tentokrát na prestižní soutěži v konkurenci 949 vzorků z 38 zemí světa dostala i dvě moravská vína. Konkrétně ledové víno 2005 z Vinných sklepů Valtice a Výběr z bobulí 2006 ze Znovínu Znojmo. Obě získala stříbrné medaile.

Vinařství Lamblin & Fils, odkud pochází toto skvělé francouzské chardonnay, patří mezi středně velké podniky v Burgundsku. Má více než třísetletou historii. Vinice má položeny v bezprostředním okolí centra vinařské oblasti Chablis. Významných ocenění za svá chardonnay má ve své sbírce již řadu.

Získané ocenění si Fourchame opravdu zaslouží. Vůně vína je výrazná a lze v ní najít bílé květy. Chuť je nevtíravě jemná a ovocná. Dochuť je velice dlouhá s příjemnou a výraznou medověkřídovou stopou.

U tohoto vína je navíc velmi dobrý poměr kvality a ceny. Za tisícikorunu si můžete vychutnat hned dvě lahve. Více informací lze nalézt na www.francouzskavina.cz.

Image1.jpg

Image2.jpg

Image3.jpg

Image4.jpg

Zdroj: Mladá fronta Dnes, 17. 4. 2007





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 23.12.2025 03:54