Agris.cz - agrární portál

Bioprodukty v instantní formě

18. 7. 2007 | ÚZPI

V prodejnách s biopotravinami jsou nabízeny i výrobky v prášku, které mají označení „bio“, protože obsahují 100 % složek vyprodukovaných ekologicky. Sušené výrobky mohou být v bio-kvalitě, pokud se k jejich výrobě použije fyzikální proces (sušení) nikoli chemické prostředky. Výroba sušených produktů, která rozšiřuje sortiment, neodporuje požadavkům na biopotraviny, i když nemusí vždy jít o výrobky racionální výživy.

Na českém trhu se objevily např.:

Bio – Mléčný nápoj s příchutí (banán, citron, med, jahoda, vanilka, kakao)

Bio – Rýžová kaše instantní se syrovátkou, s příchutí (banán, citron, med, jahoda, vanilka, kakao)

Bio – Rýžová kaše instantní s mlékem, s příchutí (banán, citron, med, jahoda, vanilka, kakao)

Bio – Pudink instantní syrovátkový, s příchutí (banán, citron, med, jahoda, vanilka, kakao)

Bio – Pudink instantní mléčný, s příchutí (banán, citron, med, jahoda, vanilka, kakao)

Bio – Pudink na vaření, s příchutí (banán, citron, med, jahoda, vanilka, kakao)

Bio – INVESA – sirup z invertního cukru nahrazující med, neobsahuje alergeny

Bio – Lakto N3L – odtučněné instantní bio-mléko, kde mléčný tuk je nahrazen rostlinným olejem (kyseliny linolová a linolenová a lecitin)

Bio – mléko sušené odtučněné, rychle rozpustné

Bio – Škrob kukuřičný instantní

Bio – Škrob kukuřičný na vaření

Bio – Maltodextrin - vyroben z kukuřičného škrobu, určen jako zdroj energie k regeneraci a rekonvalescenci

Bio – Hroznový cukr.


Zdroj: ÚZPI, 18. 7. 2007





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 15.12.2025 20:40