Potravinářská inspekce varuje spotřebitele před nealkoholickým nápojem obsahujícím plíseň
14. 9. 2007 | SZPI
SZPI upozorňuje spotřebitele, že se na trhu vyskytl nealkoholický nápoj, který může obsahovat plíseň.
Jedná se o vícedruhový nápoj ze směsi ovocného a karotkového koncentrátu s názvem PF Bio Multi Gold, velikost balení 0,2 l od výrobce Hermann Pfanner Getränke Ges. m.b.H. z Rakouska. Výrobek nevyhověl senzorickým znakům a laboratoř SZPI v Praze ve výrobku prokázala výskyt plísní. Na výrobku bylo uvedeno datum minimální trvanlivosti 25.05.2008.
SZPI zahájila kontrolu na základě podnětu od spotřebitele. Byla provedena také kontrola u dovozce PFANNER, spol. s r.o.. Dovozci bylo uloženo opatření informovat o výskytu plísně v nápoji všechny své dodavatele a stáhnout výrobek z oběhu. Do České republiky bylo dovezeno 9504 ks á 0,2l, z toho bylo 384 ks exportováno na Slovensko.
Spotřebitelé, kteří si výrobek obsahující plíseň koupili, mají právo jej reklamovat v místě nákupu.
Státní zemědělská a potravinářská inspekce odeslala hlášení o tomto výrobku do bruselské centrály Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF).
Zpracoval: Mgr. Pavla Burešová - Oddělení komunikace (ÚI SZPI)
Zdroj: SZPI, 14. 9. 2007
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 15.12.2025 14:11
