Restaurace zdražovat příliš nebudou, jen pivo
17. 12. 2007 | Denik.cz
Vsoučasné době, kdy se zdražuje plyn, elektřina, mléčné výrobky, pečivo a jiné potraviny, restaurace na Děčínsku zvyšovat ceny příliš nebudou.
Zatím se ceny zvedly jen u piva. „Jelikož pivovary zdražily o dvě koruny pivo Plzeň, tak i my jsme tedy museli cenu navýšit, a to o tři koruny,“ řekla majitelka restaurace Ve Dvoře v Děčíně Marie Nováková.
Dodala, že tento krok podnikli asi před dvěma měsíci. Jídlo a jiné nápoje zdražovat nebudou. A zatím to ani nechystají. V restauraci v Mikulášovicích také zvýšili cenu piva. Nic jiného prozatím nezdražují a ani se k tomu nechystají. „Pivo jsme zdražili před měsícem o korunu a padesát haléřů,“ řekla majitelka restaurace U Vladařů v Mikulášovicích Libuše Vladařová.
Restaurace ve Varnsdorfu ceny zvedat zatím nebude, protože jsou v provozu teprve chvíli a potřebují novou klientelu. „Možná, že ceny upravíme až v novém roce. Zatím vůbec nemůžeme říci kdy a o kolik to bude,“ řekla provozní restaurace Fontána ve Varnsdorfu Eva Ptáčková. V restauraci v Rumburku ceny zvýšili už nyní, ale jen o pár korun.
„Teď jsme zdražili jen o dvě až tři koruny každé jídlo. Není to nijak moc,“ řekla majitelka restaurace Pod Terasou v Rumburku Věra Vodáková. Doplnila, že po novém roce budou ceny zvyšovat asi o deset korun za jídlo. Změny už mají zapsané v jídelních lístcích, protože je to povinnost.
Zdroj: Denik.cz, 17. 12. 2007
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 13.12.2025 15:42
