Souhrn událostí uplynulého dne – 25. 7. 2011
26. 7. 2011 | Agris
Zastavení administrace žádostí na realizaci bioplynových stanic v rámci Programu rozvoje venkova
Oznámení žadatelům, kteří předložili ve 13. kole příjmu žádostí projekt v rámci záměru b) výstavba a modernizace bioplynové stanice, opatření III.1.1 Diverzifikace činností nezemědělské povahy (příjem žádostí 14. 6. 2011 - 27. 6. 2011). Ministr zemědělství Ivan Fuksa s ohledem na situaci v oblasti obnovitelných zdrojů energie dal pokyn k zastavení administrace žádostí na výstavbu bioplynových stanic. Hlavním důvodem tohoto kroku je reflektování dalšího vývoje v oblasti obnovitelných zdrojů energie v rámci Evropské unie a zároveň s tím souvisejících kontextů na poli agro - potravinářské produkce.
Organizace pro výživu a zemědělství bude jednat o pomoci Somálsku
Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) bude dnes v Římě jednat o pomoci pro oblast Afrického rohu, který postihlo katastrofální sucho a hlad. Jednání bylo svoláno na žádost Francie, která nyní předsedá skupině vyspělých a rozvíjejících se zemí G20. Měli by se zde sejít představitelé dárců i dotčených afrických zemí: Somálska, Etiopie, Keni, Džibutska, Súdánu a Ugandy, a mezinárodních organizací, které se v regionu angažují.
Pro spolupráci mezi Českou republikou a Izraelem se otevírá široký prostor především v oblasti špičkových zemědělských a potravinářských technologií, genetických zdrojů, hospodaření s půdou, vodou, lesy a také v oblasti biotechnologií. Ve všech těchto oblastech je na co navazovat, ať už jde o dosavadní spolupráci univerzit, výzkumných institucí, veterinárních služeb i podnikatelů. Vyplývá to z několikadenní pracovní návštěvy ministra zemědělství Ivana Fuksy v Izraeli.
Lesy ČR zasahovaly v oblastech zasažených povodněmi
Lesy ČR minulý týden a během uplynulého víkendu posílily monitoring ve všech regionech zasažených povodněmi. Zvýšené úhrny srážek v Jizerských horách, Orlických horách a Jeseníkách způsobily povodňové stavy na vodních tocích spravovaných Lesy ČR a škody na lesních cestách. „Díky zvýšenému a nepřetržitému monitoringu v zasažených oblastech se nám podařilo včas zprůchodnit zanesená koryta vodních toků, zejména v Jizerských horách a Jeseníkách, a zabránit tak výraznějším škodám na majetku“, říká Svatopluk Sýkora, generální ředitel Lesů ČR.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete v rubrice Úplné zpravodajství
Zdroj: Agris, 26. 7. 2011
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 15.12.2025 19:53
