Agris.cz - agrární portál

Humpolecký Bernard uvařil vloni rekordních 212.870 hl piva

5. 1. 2013 | ČTK

Rodinný pivovar Bernard v Humpolci uvařil za minulý rok rekordních 212.870 hektolitrů piva. V meziročním porovnání se výstav zvýšil o více než tři procenta, řekl  ČTK mluvčí podniku Zdeněk Mikulášek. Pivovaru, který je největší na Vysočině, se především dařilo zvyšovat prodej sudového piva. 

"Vzhledem k tomu, jak náročný je pivní trh, považujeme tento nárůst za úspěch," řekl Mikulášek. Za hranicemi prodává Bernard nejvíc piva na Slovensku. Pivo Bernard mohli loni ochutnat také zákazníci třeba v Rusku, Polsku, v Británii a Slovinsku.    

V pivovaru, který vaří i nealkoholické pivo, pracuje kolem 140 lidí. Ekonomické výsledky za minulý rok zveřejní podnik později. Za první tři čtvrtletí minulého roku tržby za pivo převýšily 302 milionů korun proti 287 milionům Kč ve stejné době před rokem. Obrat podniku ve stejné době meziročně stoupl o 5,5 procenta na 321 milionů Kč. Bernard má vlastní sladovnu v Rajhradě s dvěma desítkami pracovníků.    

Produkce tuzemských pivovarů podle předběžného odhadu Českého svazu pivovarů a sladoven v loňském roce meziročně vzrostla asi o 1,5 procenta. ČTK to ve čtvrtek řekl výkonný ředitel svazu Jan Veselý. Vývoz piva podle něj rostl výrazněji než domácí trh, který táhl především prodej pivních limonád. Oficiální podrobné výsledky za rok 2012 by měl svaz zveřejnit nejspíše až v dubnu.


Zdroj: ČTK, 5. 1. 2013

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 28.09.2022 05:51