Agris.cz - agrární portál

Agrární komora bude jednat hlavně o zemědělské politice EU

14. 3. 2013 | ČTK

Zejména o nové podobě Společné zemědělské politiky EU v letech 2014 až 2020 budou dnes v Olomouci diskutovat účastníci 21. sněmu Agrární komory. Zemědělci z celé země se na něj sjedou do olomouckého hotelu NH Olomouc Congress.

Podle informací ČTK se na směnu bude hovořit také o loňském výsledku hospodaření českých zemědělců, zhodnocena bude sklizeň, produkce mléka či vývoj počtu hospodářských zvířat. Mezi hlavní témata má patřit návrh strategie českého zemědělství a potravinářství po roce 2014.     České zemědělství je zejména díky evropským dotacím od vstupu do Evropské unie ziskové. Loni jeho zisk podle předběžných výsledků meziročně klesl o jednu miliardu korun na 16,1 miliardy korun. Přes mírný pokles jde o druhý nejlepší výsledek od roku 1998, odkdy statistici tento údaj sledují.


Zdroj: ČTK, 14. 3. 2013





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 23.12.2025 00:06