Nejvíce vzorků bude mít v Salonu vín Zámecké vinařství Bzenec
12. 2. 2014 | Denik.cz
Nejvíce vzorků bude mít v letošním Salonu vín stejně jako v loňském roce Zámecké vinařství Bzenec. Z celkového počtu sta vzorků jich tato firma bude mít devět. Osm vzorků budou mít mezi elitou Vinné Sklepy Valtice a sedm VINSELEKT MICHLOVSKÝ, řekli zástupci Vinařského fondu.
V poměrovém zastoupení bylo do kolekce vybráno 64 bílých vín , 34 červených a dvě vína šumivá. Nejúspěšnějšími odrůdami letošního ročníku se staly Ryzlink rýnský s devíti zastoupeními, dále Frankovka se sedmi vzorky a Rulandské modré se šesti.
Nejstarší víno je z roku 2008
Podle jakostního zařazení je v letošním Salonu vín ČR nejvíce vín v pozdním sběru – celkem 48, následuje 32 výběrů z hroznů.
Ročníkem s největším zastoupením je ročník 2012 s 45 víny, ročník 2011 s 43 a ročník 2009 s šesti víny. Nejstarší víno je z roku 2008.
Šampionem Salonu vín – národní soutěže vín 2014 se stal letos v lednu Ryzlink rýnský 2011 pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Bzenec. Stejné vinařství vyhrálo i loni. Celkem bylo v soutěži 1526 moravských a českých vín. Z nich se do roční expozice na valtickém zámku dostala pouze stovka. Expozice bude veřejnosti otevřena od soboty 1. března.
Autor: ČTK
Zdroj: Denik.cz, 12. 2. 2014
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 21.12.2025 10:40
