Souhrn událostí uplynulého dne – 19.3.2014
20. 3. 2014 | Agris
Evropané jsou ve velké míře nakloněni směrům nové SZP
Více než tři čtvrtiny Evropanů (77 %) mají za to, že společná zemědělská politika (SZP) je ku prospěchu všem občanům EU. A více než 90 % z nich podporuje základní směry nové politiky, jako např. spravedlivější a konkrétněji zaměřené podpory (92 %) a vytvoření vazby mezi finanční podporou zemědělcům a dodržováním zemědělských postupů příznivých pro životní prostředí („ekologizace“, 91 %).
Němcova selská mlékárna Radonice rozvíjí péči o své zákazníky
Na aktuálních 18 druhů mlékárenských výrobků se v posledních týdnech rozrostl počet produktů, které v současné době dováží za svými zákazníky Němcova selská mlékárna Radonice. Nejnověji si mohou zákazníci objednat tři druhy pařených sýrů, a to Radonickou parenicu, Radonickou kolibu a Radonický korbáčik.
Vinaři bojují s levnými výčepy, až pětina prodejů pochází z šedé zóny
V posledních letech přibyl tuzemským vinařům kromě nevyzpytatelného počasí ještě jeden silný a nebezpečný soupeř. Je jím boom levných výčepů vína ve večerkách, trafikách a dalších malých obchodech. V nich je totiž možné koupit velmi levné, a často tedy i nepříliš kvalitní víno z dovozu.
Trvanlivé, nebo čerstvé? Na co si dát pozor při koupi mléka
Je zdrojem bílkovin, vitaminů A, B i D, jodu a v neposlední řadě také vápníku. V obchodech ho nabízí nepřeberné množství, zároveň se smí prodávat jen takové, které prošlo tepelnou úpravou - to aby se zneškodinily nežádoucí mikroorganismy. Jak se ale vyznat v pojmech, které na obalech nacházíme a jak si vybrat to nejlepší?
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Zdroj: Agris, 20. 3. 2014
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 09.05.2026 17:49
