Souhrn událostí uplynulých dní – 20. - 22. 6. 2014
23. 6. 2014 | Agris
Sněmovna dnes schválila novelu zákona o zemědělství spolu se změnou zákona o Státním zemědělském intervenčním fondu. Úpravy, které nyní dostane k projednání Senát, reagují na změny společné zemědělské politiky EU a také upravují evidenci půdy a jejího využití.
Zákon o Šumavě rozděluje místní i starostyPodle očekávání včera Senát schválil návrh zákona o Národním parku Šumava, který předložila dvojice jihočeských senátorů Tomáš Jirsa a Pavel Eybert (oba ODS). Není ovšem jasné, jaký osud tato norma bude mít. Prezident Miloš Zeman totiž před časem uvedl, že bude zákon vetovat, jestliže rozšíří první zónu ochrany.
U masa na farmářských trzích raději hlídejte teplotuKaždý sedmý zkontrolovaný prodejce na farmářských trzích porušil předpisy, vyplynulo z výsledků Státní zemědělské a potravinářské inspekce. A nejde jen o drobné chyby, někteří stánkaři jídlo dost nechladí nebo nedodržují hygienická pravidla. Kontrol má proto přibývat.
Bioodpad nadále může na skládky, zákaz poslanci neschváliliPoslancům se nepodařilo k novele zákona o odpadech, kterou připravilo ministerstvo životního prostředí, připojit zákaz skládkování rozložitelných odpadů a rozšíření povinnosti obcí zajistit tříděný sběr kovů a bioodpadu. Novela se týká elektroodpadu a ministr Richard Brabec (ANO) před jednáním oznámil, že navrhovanou změnu nyní nepodpoří.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Zdroj: Agris, 23. 6. 2014
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 09.05.2026 01:14
