Agris.cz - agrární portál

Ve Vranovské přehradě uhynuly tisíce ryb

8. 9. 2014 | ceskenoviny.cz

Vodohospodáři o víkendu vylovili z Vranovské přehrady více jak 700 set kilogramů mrtvých ryb, zejména candáty a okouny. Příčina úhynu ryb zatím není známá, řekla ČTK mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

"Jde o velký úhyn candátů a okounů. Jen za sobotu jsme jich vytáhli přes tři metrické centy. Jejich úhyn je největší na hloubkách u původního koryta Dyje asi do 500 metrů od hráze," uvedl generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský.

Podle něj vodohospodáři zajistili odebrání vzorků, aby byla zjištěna příčina a vyloučeno cizí zavinění. "Na výsledky veterinárních analýz ještě čekáme," uvedl Hodovský.

Na místo povolalo Povodí Moravy i profesionální potápěče, aby prozkoumali stav uhynulých ryb i chování živých ryb pod hladinou a u dna přehrady. Odborníci budou čekat na veterinární analýzy, protože primární příčinou by mohlo být blíže nespecifikované virové onemocnění. Mrtvé ryby putovaly do kafilerie. "Výsledky rozborů očekáváme v řádech několika dnů," uvedla Tomíčková.


Zdroj: ceskenoviny.cz, 8. 9. 2014

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 21.05.2022 11:16