Agris.cz - agrární portál

Souhrn událostí uplynulých dní – 14. – 16. 8. 2015

17. 8. 2015 | Agris

Vědci dělají pokusy na rybách i jelenech. Loni zkoumali 230 tisíc zvířat

Loni bylo v Česku provedeno přes 230 tisíc pokusů na zvířatech. Nejčastěji jimi prošla laboratorní myš, hned za ní se umístily ryby. Ty se stejně jako plazi či obojživelníci překvapivě testovaly také v rámci organizací spadající pod ministerstvo kultury.

Ministr zemědělství Jurečka navýšil peníze pro leteckou službu určenou na hlídkování a hašení lesních požárů

O více než dva miliony korun zvýšil ministr zemědělství Marian Jurečka příspěvek Ministerstvu vnitra na Leteckou službu Policie ČR. Ta v rámci provozu svých vrtulníků dělá hlídkové popřípadě i hasební lety. Ochrana lesů před požáry není povinností Ministerstva zemědělství, ale vlastníků lesů nad 50 hektarů.

Hygienici v červenci zakázali činnost šesti prodejcům zmrzliny

Hygienici v červenci zakázali činnost šesti prodejcům zmrzliny a navrhli 70 pokut ve výši přesahující 150.000 korun. Uložili také 45 opatření, nejčastěji šlo o dezinfekci zmrzlinového stroje a pracovních ploch, likvidaci polotovarů s prošlou dobou minimální trvanlivosti nebo nařízení povinného ověření mikrobiologické nezávadnosti zmrzliny.

DPA: Díky nízkému stavu odhaluje Labe četné stopy minulosti

Jindy zelená oblast podél Labe nyní na některých místech v Německu vypadá jako měsíční krajina. Po dlouhém suchu je mnohde místo vody vidět kamení a štěrk, ale také nečistoty nebo stopy minulosti všeho druhu. Agentura DPA přinesla některé příklady.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 

 


Zdroj: Agris, 17. 8. 2015

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 03.06.2020 02:14