Agris.cz - agrární portál

Templářská vína bodovala na prestižní Mondial des Pinots

7. 9. 2015 | Agris

Vína Templářských sklepů  Čejkovice z TOP řady Sanctus Victoria získala další skvělá ocenění. Tentokrát si vavříny, a to hned jeden zlatý a jeden stříbrný, odnesla vína Rulandské šedé 2013 a Rulandské bílé 2013 z prestižní mezinárodní soutěže vín Mondial des Pinots konané již po osmnácté 15.- 17. srpna 2015 ve švýcarském Sierre. Toto prestižní ocenění templáři oficiálně obdrželi 4. září přímo v Sierre.

Soutěž Mondial des Pinots hodnotí eleganci a jemnost ve vyváženém vztahu s terroir specifickýmirysy odrůdyPinot. Soutěž dává producentům vína z celého světa možnost změřit a porovnat kvalitu svých vín s nejlepšími víny z rodiny Pinot. Spotřebitelům soutěž poskytuje pomocné vodítko při výběru toho nejkvalitnějšího Pinot vína, neboť výsledky zastřešuje a pořádá švýcarské sdružení Vinea pod patronací organizace Internationale de la Vigne et du Vin (OIV), Unie Internationale des OEnologues (UIOE) a l´USOE (Union Suisse des OEnologues).

Mezinárodní padesátičlenná porota, jejímiž členy jsou také někteří z nejuznávanějších vinařských degustátorů světa, ocenila templářská vína řady Sanctus Victoria, a to Rulandské šedé 2013zlatou medailí 89,2 body a Rulandské bílé 2013 stříbrnou medailí 86,4 body.

„V rámci dvou mezinárodních soutěží Mondial des Pinots a Mondial du Merlot, které pořádá švýcarská Vinea porota hodnotí 10 000 vzorků. Na základě pravidel soutěže udělí medaile maximálně 30 % vín. Hodnotí se mezinárodním 100 bodovým systémem OIV. Naše vína z řady Sanctus Victoria v tak nabyté konkurenci z celého světa potvrdila svou prémiovost!“ shrnuje Mgr. Lukáš Lukáš, obchodní a marketingový ředitel Templářských sklepů Čejkovice.

Rulandské šedé 2013  

řada Sanctus Victoria 

Výběr z hroznů, polosuché

Vinařská oblast:  Morava 

Podoblast:   mikulovská 

Obec:    Mikulov 

Trať:   Za cihelnou 

Poloha vinice:  jihozápadní mírný svah 

Půda:   hlinitopísčitá s vápenitým podložím 

Stáří vinice:   10 let 

Cukernatost hroznů při sklizni: 24°NM 

Datum sklizně:   22.10.2013 

Alk.    13% obj. 

Cukr    6,8 g/l 

Kyseliny   7,5 g/l

Výrazná svěží vůně s tóny sladké hluchavky a černého rybízu. Nádech loupané broskve elegantně doprovází celkovou aromatiku tohoto vína. V plné, šťavnaté chuti můžete vnímat příjemnou harmonii živé kyselinky a jemného zbytkového cukru.

Rulandské bílé 2013 

řada Sanctus Victoria 

Pozdní sběr, suché

Vinařská oblast:  Morava 

Podoblast:   mikulovská 

Obec:    Pavlov 

Trať:   U Božích muk 

Poloha vinice:  mírný svah s východní orientací 

Půda:   tenký půdní pokryv na rostlé skále  

Stáří vinice:   8 let 

Cukernatost hroznů při sklizni: 23,2 °NM 

Datum sklizně:   15.10.2013 

Alk.    13% obj. 

Cukr    5,2 g/l 

Kyseliny   7,6 g/l   

Intenzivní, ale zároveň vzdušná minerální vůně, sladce nektarová s tóny bílých květů. Jemný herbální charakter je doplňován aroma červeného pomeranče. Kulatá, lehce minerální chuť je doplněna šťavnatou kyselinkou.

Vychutnejte si originální templářská vína. Aktuální informace lze sledovat na Facebooku Templářské sklepy Čejkovice a na www.templarske-sklepy.cz.


Zdroj: Agris, 7. 9. 2015

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 29.01.2023 03:12