Agris.cz - agrární portál

Na jihu Čech budou dva velké festivaly vína

25. 2. 2016 | ČTK

Desítky předních moravských vinařů se chystají do Tábora. Na konci března tam začne osmý ročník Festivalu vína, který potrvá téměř měsíc. Patří tak mezi nejdelší akce svého druhu v Evropě. Kromě degustace vína mohou návštěvníci ochutnat také gastronomické speciality z kuchyní z různých zemí. Ještě před tím bude od 18. března v Českých Budějovicích druhý ročník jihočeských slavností vína. ČTK o tom informovali pořadatelé akcí.

Táborský festival se uskuteční v různých prostorách, mezi něž patří třeba Hotel Palcát a Nautilus, vinný bar Thir, vinotéka U Černého kocoura a zeleného stromu nebo v Divadle Oskara Nedbala. "Tolik špičkových vinařství vedle sebe jinde nepotkáte. Na koštech budete moci ochutnat trojici medailistů klání Vinař roku - Mikrosvín, Vinné sklepy Valtice a Vinice-Hnanice. Kromě nich samozřejmě to nejlepší z Moravy i Čech včetně malých vinařů či zahraničních vinařství. Je to skutečně republikový unikát," uvedl ředitel festivalu Jiří Blafka.

Návštěvníci rovněž mohou ochutnat raw stravu, hamburgery, sýry, steaky i starou rakousko-uherskou kuchyni a také španělskou kuchyni. "Ta je u nás málo známá, ale mezi Čechy už pronikl populární španělský tapas, to je velký pokrok. Budu připravovat tradiční španělská jídla, největším lákadlem bude asi příprava jídla paella, kterou vařím přímo před lidmi na metrové pánvi," uvedl šéfkuchař a specialista na španělskou kuchyni Robert Janíček. Degustace jeho pokrmů se koná 9. dubna v restauraci Dobromila. Podrobnější program lidé najdou na webu festivalu.

Prezentaci malých a středních vinařství nabídne druhý ročník jihočeských slavností vína. Veřejnost může tuto akci navštívit 18. a 19. března v prostorách českobudějovického výstaviště. "Chybět nebude občerstvení a speciality vhodné ke konzumaci s vínem," uvedla Šárka Kvapilová z útvaru propagace, marketingu a reklamních služeb českobudějovického výstaviště.


Zdroj: ČTK, 25. 2. 2016

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 28.05.2024 15:36