Agris.cz - agrární portál

Heineken jedná o koupi brazilských pivovarů japonské Kirin

22. 1. 2017 | ČTK

Nizozemská pivovarnická skupina Heineken jedná o koupi brazilských pivovarů japonské společnosti Kirin Holdings. Heineken to uvedl v dnešním sdělení. Druhý největší výrobce piva na světě by mohl za brazilské aktivity Kirinu zaplatit kolem 100 miliard jenů (asi 22 miliard Kč), odhadl japonský list Nikkei.

Brazilská divize Kirin provozuje 12 pivovarů a vznikla v roce 2011, kdy japonská společnost koupila za zhruba dvě miliardy dolarů brazilskou značku piva Schincariol, uvedla agentura Reuters. Loni tato divize zaznamenala pokles tržeb a podílu na trhu.

Heineken v krátkém sdělení uvedl, že se společností Kirin jedná, ale že výsledek není jistý. Kirin sdělil, že zvažuje různé možnosti, včetně vytvoření strategické aliance nebo prodeje divize.

Odhadovaná cena odráží podle analytiků současný neutěšený stav brazilského trhu a ekonomiky, která se snaží vymanit se z recese. Heineken by se tak mohl relativně levně stát dvojkou brazilského trhu piva.

Pro Heineken je hlavním motivem expanze v Brazílii touha důrazněji konkurovat svému soupeři AB InBev na jednom z jejích hlavních trhů v době, kdy se tato skupina snaží oslabit pozice Heinekenu na jiných trzích, řekl analytik Andrew Holland z francouzské banky Société Générale.

Heineken začal působit v Brazílii v roce 2010, kdy převzal místní aktivity mexické skupiny FEMSA. Brazilskému trhu piva zcela dominuje světová jednička AB InBev se svou brazilskou divizí AmBev, která má pod kontrolou asi dvě třetiny tohoto trhu.


Zdroj: ČTK, 22. 1. 2017

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 24.07.2024 13:49