Souhrn událostí uplynulého dne – 28.2.2018
1. 3. 2018 | Agris
Příručka o melioračních a zpevňujících funkcích dřevin může přispět ke stabilnějším lesům
Zprostředkovat objektivní pohled na působení lesních dřevin na půdu a na jejich zpevňující funkci a přispět tak k tvorbě stabilnějších porostních směsí a k péči o půdní prostředí, je cílem nové metodiky pro vlastníky a správce lesa.
Potravinářská inspekce při mimořádné kontrole zjistila 31,5 tuny nelegálního meduV rámci mimořádné kontrolní akce inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zjistili a na místě zadrželi 31 449 kg (celkem 34 943 ks spotřebitelských balení á 900 g) uskladněného nelegálního medu označeného etiketami výrobce Včelpo spol. s r.o.
Toman: Dvojí kvalita je problémem zahraničních výrobcůProblém dvojité kvality potravin se podle prezidenta Potravinářské komory Miroslava Tomana týká výhradně zahraničních výrobců, nikoliv českých. Šéf komory vítá, že tento problém začala Evropská unie řešit. Uvedl to na konferenci Food forum v Brně.
Návrat vlků rozděluje FranciiFrancouzské ministerstvo životního prostředí představilo letos v únoru veřejnosti svůj nový plán: podpořit vlčí populace na území země. A to jak jejich důslednou ochranou, tak i dosud zvažovanými reintrodukcemi. Cíl? Do pěti let dosáhnout počtu 500 vlků. Pochopitelně, ne všichni jsou z toho nadšení.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Zdroj: Agris, 1. 3. 2018
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 30.06.2026 04:49
