Agris.cz - agrární portál

Souhrn událostí uplynulého dne – 8.3.2018

9. 3. 2018 | Agris

V Karlovarském kraji přibylo chyb v hygieně výroby potravin

Krajská veterinární správa Karlovarského kraje (KVS) uložila loni pokuty ve výši přes 500.000 korun, což je podobná suma jako v roce 2016. V roce 2017 ale přibylo pochybení v oblasti hygieny výroby potravin a jejich uvádění na trh. Naopak nižší byly pokuty za nedostatky v hospodářských a zájmových chovech.

EU nabídne Mercosuru zvýšenou kvótu pro hovězí

To, co s obavami sledují chovatelé masného skotu napříč celou Evropou, se opět více přiblížilo skutečnosti. Komisařka pro obchod Cecilia Malmströmová v minulém týdnu uvedla, že je EU připravena znovu zvýšit svou nabídku na dovozní kvóty hovězího masa ze zemí Mercosuru.

Aurora má zelenou k největší fúzi pěstitelů marihuany

Kanadský pěstitel marihuany Aurora Cannabis získal nezbytnou podporu k převzetí menšího konkurenta CanniMed Therapeutics. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informoval server agentury Bloomberg. Jde o největší fúzi v oboru, z které vzejde podnik, který se zařadí mezi světovou špičku.

Čína zaznamenala virus ptačí chřipky H5N6 na kachní farmě

Čína oznámila výskyt ptačí chřipky na kachní farmě v provincii Kuang-si na jihovýchodě země. O nákaze vysoce agresivním kmenem H5N6 dnes informovala Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE) s odvoláním na zprávu čínského ministerstva zemědělství.

 

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 

 

 


Zdroj: AK ČR, 04.01.2012

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 19.12.2018 02:51