Agris.cz - agrární portál

V Olomouci budou mít konferenci vynálezci zaměření na včely

15. 10. 2018 | ČTK

Čeští i zahraniční zlepšovatelé a vynálezci zaměření na chov včel se v závěru příštího týdne sjedou do Olomouce na mezinárodní konferenci o nejnovějších trendech v oboru. Konference bude součástí včelařské výstavy Hanácká včela 2018, která bude na olomouckém výstavišti Flora příští pátek a sobotu. ČTK to řekla mluvčí výstaviště Michaela Nováková.

Mezinárodní konference zlepšovatelů a vynálezců ve včelařství bude spolu s výstavou Hanácká včela 2018 uspořádána v hlavním pavilonu A. "Výstava je určena jak milovníkům včel, tak i pokrokovým včelařům, kteří se zde mohou podělit o své zkušenosti a nápady," uvedla Nováková.

Účastníci sobotní mezinárodní konference budou podle Novákové hovořit například o plemenářské práci u včel, chovu matek, včelích produktech, chorobách a nákazách včelstev, včelařských zařízeních, pomůckách a ošetřování včel.

Vynálezci a zlepšovatelé budou v Olomouci zároveň soutěžit ve třech kategoriích zaměřených na zařízení prakticky využitelné včelaři, audiovizuální a knižní publikace na téma včelařství a na dekorativní předměty ze včelích produktů.

Pořadatelem konference a výstavy zlepšovatelů a vynálezců je Český svaz včelařů ve spolupráci se Slovenským svazem včelařů. Výstavu Hanácká včela pořádá Český svaz včelařů.

beh hj


Zdroj: ČTK, 15. 10. 2018

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 15.08.2020 06:38