Agris.cz - agrární portál

Souhrn událostí uplynulého dne 13. 12. 2018

14. 12. 2018 | Agris

Za kolik na svařák? Nejdražší je v Praze, v menších městech vyjde na polovic

Za dvě deci svařeného vína dáte na tuzemských náměstích nejčastěji 35 korun. O pětikorunu víc než loni. Nejdražší svařené víno na předvánočních trzích pořídíte při obdivování nazdobeného stromu v centru hlavního města.

Sklizeň chmele v roce 2018 byla jedna z nejnižších

Jednu z nejnižších sklizní potvrdila sumarizace sklizně chmele, kterou každoročně provádí ÚKZÚZ. Množství sklizeného chmele bylo oproti loňskému roku nižší o necelou jednu čtvrtinu.

Zákazníci mají raději korek, vinaři od něj ustupují pomalu

Přestože řada vín vyrobených na Moravě a Česku by mohla klidně putovat k zákazníkům uzavřená v lahvích se šroubovacím uzávěrem, stále je přes 80 procent naplněných lahví uzavíráno dražším korkem. Důvodem je nedůvěra zákazníků, kteří mají šroubovací a plastové uzávěry spojené s levnými víny spíš horší kvality.

Experti z Olomouce žádají mírnější zákony u geneticky „editovaných“ rostlin

Vědci olomouckého Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH) vyzvali premiéra Andreje Babiše a další politiky, aby se zasadili o změnu evropské legislativy týkající se geneticky upravených rostlin v souladu s aktuálním vývojem vědeckého poznání.

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.


Zdroj: Agris, 14. 12. 2018

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 21.09.2023 10:16