Agris.cz - agrární portál

Jména rozhodčích na výstavu Brno 2019

14. 12. 2018 | ČSCHMS

Přesně za pět měsíců se opět otevřou brány brněnského výstaviště, které přivítá návštěvníky dalšího ročníku Národní výstavy hospodářských zvířat. Výstava v inovovaném konceptu a pozměněném termínu bude zahájena v neděli 12. května a potrvá do středy 15. května 2019. Náš svaz ve spolupráci s chovateli nenechává nic náhodě a poctivě se na tento chovatelských svátek připravuje (detaily zde). Již nyní je u většiny plemen rozhodnuto o zahraničních sudích, kteří se ujmou nelehkých úkolů vybrat v jednotlivých plemenech šampiony.

Jak jsme již avizovali, jedním z nich bude americký odborník PJ Budler, který se zhostí soudcování hned několika šampionátů – charolais, hereford, aubrac a zřejmě i masného simentála (zde čekáme na oficiální potvrzení chovatelského klubu). Pozvání k rozhodcování angusské soutěže přijali manželé Lee a Dawn Wilsonovi z kanadské farmy Miller Wilson Angus, k hodnocení soutěžní přehlídky plemene limousine je přizván belgický chovatel tohoto plemene David Goffinet a soutěž plemene parthenaise bude hodnotit zřejmě Vincent Loiseau či některých z jeho kolegů z francouzského svazu pro toto plemeno (Organisme de Sélection de la race Parthenaise), kteří do Brna zavítají. Zahraniční sudí je v jednání i pro plemeno belgické modrobílé. U ostatních méně početných plemen, kde zatím není jasné, zda uspořádají soutěžní přehlídku, budeme rozhodčího řešit zřejmě až po uzávěrce přihlášek. Jednou z možností je samozřejmě využít služeb zkušeného českého odborníka Karla Šeby.

Naše snahy směřují k tomu, aby na výstavě byla k vidění pokud možno všechna masná plemena, pro něž svaz vede plemennou knihu. Těch je aktuálně 25. Máme přislíbeno, že se výstavy zúčastní zástupci i nových masných plemen chianina a uckermärker, výstavní premiéru by měl zažít také pinzgavský skot.

• Aktualizovaný přehled soutěžních přehlídek najdete na této stránce.

 

Kamil Malát


Zdroj: ČSCHMS, 14. 12. 2018

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 14.04.2024 07:10