Německé pivovary loni prodaly 94 milionů hektolitrů piva

Německé pivovary loni prodaly 94 milionů hektolitrů piva, což je druhá nejnižší hodnota od znovusjednocení Německa v roce 1990. O něco hůře se pivo prodávalo už jen v roce 2017, kdy odbyt dosáhl 93,5 milionu hektolitrů. Informoval o tom německý statistický úřad.

Velká většina - 77,7 milionu hektolitrů (82,7 procenta) - z loni prodaného piva byla určena pro domácí spotřebu. Do zemí Evropské unie se vyvezlo 9,4 milionu hektolitrů piva, což představuje meziroční pokles o 2,8 procenta, a do ostatních zemí 6,8 milionu hektolitrů, což je naopak nárůst o 3,9 procenta.

"Když se německému pivovarnictví nepodařilo dosáhnout za ideálních podmínek lepšího tržního výsledku, nevěští to nic dobrého pro příští roky," nechal se v reakci na loňské výsledky slyšet mluvčí největší německé pivovarnické skupiny Radeberger Niels Lorenz. Narážel tak na to, že loni bylo velmi horké léto navíc doprovázené mistrovstvím světa ve fotbale, a přesto prodej piva stoupl jen nepatrně.

Potíže s klesajícím odbytem zlatavého moku mají německé pivovary dlouhodobě. Zatímco v roce 1993 ho prodaly 112,1 milionu hektolitrů, o deset let později to bylo 105,6 milionu hektolitrů a v roce 2013 už jen 94,6 milionu hektolitrů. K tomuto trendu podle pozorovatelů přispívá mimo jiné stárnutí populace a zdravější zdravotní styl části obyvatel.

Výrazně příznivější situaci zažívají pivovarníci v Česku. Předloni zde jejich výstav dosáhl 20,32 milionu hektolitrů, a jen těsně tak zaostal za rekordním rokem 2016, kdy se piva prodalo 20,5 milionu hektolitrů.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info