Agris.cz - agrární portál

BILLA se zapojí do Sbírky potravin se 48 prodejnami

14. 11. 2019 | Havas PR Prague

  • V jarním kole sbírky zákazníci supermarketů BILLA věnovali lidem v nouzi skoro 30 tun potravin a drogerie

Společnost BILLA se v sobotu 23. listopadu zapojí do podzimního kola celorepublikové Sbírky potravin. Stejně jako na jaře mohou lidé přispět na celkem 48 prodejnách BILLA napříč Českem. Cílem je pomoc domácnostem a rodinám v tíživé situaci, azylovým domům, samoživitelům a dalším znevýhodněným skupinám.

Nejbližší supermarket, kde zákazníci mohou darovat část svého nákupu, je možné vyhledat na webu www.sbirkapotravin.cz/kde-nakoupit. V jarním kole se na prodejnách BILLA díky pomoci 345 dobrovolníků vybralo téměř 30 tun zboží, z něhož by se dalo připravit 53 265 porcí jídla.

„Chtěla bych poděkovat všem zákazníkům, kteří se do jarního kola sbírky zapojili, a těšíme se na další příspěvky pro dobrou věc,“ říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a koordinátorka projektu za společnost BILLA ČR.

Sbírka potravin nově organizovaná Českou federací potravinových bank a Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR za podpory společnosti BILLA, Asociace společenské odpovědnosti a dalších partnerů se od letošního roku koná vždy dvakrát ročně (na jaře a podzim). Pomoc je zaměřena zejména na seniory, matky samoživitelky, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů, hendikepované či lidi bez domova a v nouzi a pokrývá celou Českou republiku.

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

Dana Bratánková

Manažerka korporátní komunikace / Tisková mluvčí

REWE GROUP Česká republika, BILLA, spol. s r.o.

Mobil: +420 606 099 607

E-mail: d.bratankova@billa.cz

 


Zdroj: Havas PR Prague, 14. 11. 2019

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 23.01.2022 18:33