Souhrn událostí uplynulého dne – 14.1. 2020

Na krůtí farmě v Maďarsku se objevila ptačí chřipka

Na velké krůtí farmě na severozápadě Maďarska se objevila ptačí chřipka, podle úřadů jde o silně patogenní subtyp H5N8. Utraceno tak musí být všech více než 50.000 ptáků. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Ptačí chřipka se v minulých týdnech objevila rovněž na Slovensku a v Polsku a i tam šlo o subtyp H5N8.

Američtí obchodníci s vínem proti Trumpovi. Cla na dovoz z Evropy přirovnávají k prohibici

Obchodníci s vínem ve Spojených státech bijí na poplach. Nová cla na dovoz vín z Evropy ve výši sta procent, která navrhuje americký prezident Donald Trump, vážně ohrožují jejich byznys. Po zavedení nových 25procentních cel na dovoz evropských sýrů, olivového oleje či vína a dalších potravin do Spojených států z loňského října, hrozí u vína další zvýšení tarifů.

Zálohování plastových lahví se výrobcům nevyplatí. A nový zákon ho neřeší

Poslanci se v lednu začnou zabývat novou odpadovou legislativou, která by měla platit od roku 2021. Čtyři zákony regulují mimo jiné nakládání s odpady, obaly a vybranými výrobky s ukončenou životností. Diskuse se dlouhodobě vede nad otázkou celoplošného zálohování PET lahví, se kterou návrh zákona nepočítá.

Opatření proti suchu budou moci být větší, schválila to vláda

Vodohospodářská opatření sloužící k ochraně před suchem se budou moci dělat ve více na sebe navazujících katastrálních územích. Rozhodla o tom dnes vláda, která schválila novelu zákona o pozemkových úpravách připravenou ministerstvem zemědělství. Informoval o tom tiskový odbor kabinetu.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info