Agris.cz - agrární portál

Souhrn událostí uplynulého dne – 11.2.2020

12. 2. 2020 | Agris

Šest nádrží zase v západočeské krajině zadržuje vodu: Obnovily je Lesy České republiky

Šest vodních nádrží v Plzeňském kraji zrekonstruovaly Lesy České republiky. Podnik tak z programu Vracíme vodu lesu investoval více než 15 milionů korun bez DPH do dalších opatření proti suchu. Všechny nádrže zadrží až 43 tisíc metrů krychlových vody.

Čmeláci mizí po celém světě prudkou rychlostí, upozorňují vědci

Klimatický chaos způsobuje celosvětový úbytek čmeláků. Tvrdí to nová vědecká analýza, která zkoumala početní stavy tohoto hmyzu od začátku dvacátého století až do současnosti. Podle ní v průběhu století čmeláků ubyla asi třetina.

Dovoz ovoce přes půl planety nemusí nutně škodit, ukázalo stopování amerických pomerančů

Američtí ekonomové studovali uhlíkovou stopu několika pomerančů, které se dostávají na americký trh. Ve své analýze dospěli k překvapivému výsledku, který nepotvrzuje obavy spojené s ekologicky nákladným dovozem.

Zemědělský svaz: Majitelé hospodaří více půdě, než se myslelo

Vlastní majitelé hospodaří na větším množství půdy, než se dosud předpokládalo, vyplývá z aktuálního průzkumu Zemědělského svazu ČR. U právnických osob jde až o polovinu plochy.

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 


Zdroj: Agris, 12. 2. 2020

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 06.08.2020 21:03