Agris.cz - agrární portál

Je ta „chytrá karanténa“ opravdu tak chytrá?

14. 4. 2020 | Komora veternárních lékařů České republiky

Zatím se to moc nezdá. V rámci oné „chytré karantény“ má být uvržen do čtrnáctidenní karantény veterinární lékař, který byl ve styku s osobou pozitivně testovanou na COVID-19, či byl jen uveden na seznamu jejích kontaktů. Co to znamená? Že takový veterinář nemůže léčit, ani vyzbrojen ochrannými prostředky. Nebude tedy smět pečovat ani o domácí mazlíčky, ani o hospodářská zvířata. Důsledkem je mimo jiné ohrožení výroby potravin.

A to má být chytrý postup? Dalo by se nějaké opatření chápat, kdyby byl takto postižený veterinář okamžitě testován, ale tak tomu není. A když se i testování domůže, výsledek dostane až za týden.

Pomineme-li kritické hlasy, že postup vlády proti šíření „pandemie“ je čistě politický, a pramálo odborný, lze na uvedených příkladech doložit, že je bezkoncepční, chaotický a i snadno zneužitelný. Navíc hrozí nebezpečný důsledek: Ochromení veterinární péče.

Josef Duben

PR KVL

 

Kontakt pro mediální vyjádření:

 

MVDr. Radka Vaňousová                        

Prezidentka KVL ČR

603 928 387

r.vanousova@volny.cz

 

Josef Duben PR KVL ČR

602 172 954

dubenjsf@gmail.com


Zdroj: Komora veternárních lékařů České republiky, 14. 4. 2020





© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 29.04.2024 02:57