Pivovar Zubr kvůli uzavření hospod přijde o desítky milionů

Ztráty v desítkách milionů korun způsobí zřejmě letos přerovskému Pivovaru Zubr uzavření restaurací a barů, které bylo na jaře a dnes znovu zavedeno kvůli rostoucímu počtu případů nemoci covid-19. Kvůli nynějšímu uzavření restaurací bude muset Zubr omezit výrobu, aby se vypořádal se zásobami piva původně určenými pro odběratele z gastronomie. Více než polovinu produkce piva totiž stáčí do sudů. ČTK to dnes řekl ředitel pivovaru Tomáš Pluháček.

"Dopady podzimní vlny zatím nemůžeme přesně definovat, protože nevíme, kdy tato opatření skončí. Už zkrácení otevírací doby v minulém období přineslo snížení odběru sudového piva. Je jasné, že ztráty půjdou do desítek milionů korun," uvedl Pluháček. Současná opatření jsou podle něj pro restaurace, pivnice a bary, které se ještě pořádně nevzpamatovaly z více než dvouměsíčního jarního uzavření, likvidační.

Zubr kvůli nynějšímu uzavření hospod v úterý zastavil stáčení piva do sudů, ale naplno jedou linky na plnění piva do lahví a plechovek. "Likvidovat pivo se nechystáme. Zásoby, které máme ve sklepích, stočíme do lahví a plechovek. Samozřejmě musíme zásadně omezit vaření piva, když minimálně do 3. listopadu budou provozovny uzavřené," řekl Pluháček.

Pivovar Zubr loni uvařil 255.000 hektolitrů piva. Stejný výstav vykázal i v předchozích třech letech. Zhruba 60 procent produkce piva prodal v sudech. Letos pivovar kvůli více než dvouměsíčnímu uzavření hospod, které na jaře souviselo s pandemií koronaviru, zaznamenal pokles prodeje sudového piva. Naopak zvýšil prodej piva v lahvích, plechovkách a PET lahvích.

beh ver

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články ke kauze Výskyt koronaviru:

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info